08:58   Středa 22.května 2019     Svátek má Emil   

Rozdíl 6
"Milionáři se neustále učí a zdokonalují.

Střední třída myslí, že učení končí

s posledním školním rokem."Typickými představiteli tohoto pravidla jsou velmi úspěšní američtí obchodníci Donald Trump a Robert Kiyosaki.

Čím to je, že v domech milionářů se nacházejí rozsáhlé knihovny? Je to jen náhoda, že v jejich sídlech knihovny jsou, kdežto v bytech střední třídy nikoli?

Milionáři průběžně investují do svých vědomostí a přitom dál vydělávají. Úspěch je proces. Pokud určité procento svých příjmů neinvestujete do svého finančního vzdělání, zůstanete lapeni v pasti střední třídy. Čím víc peněz utratíte za svoje vědomosti ohledně financí, tím víc peněz posléze vyděláte.


Moc knih a učitelů

Ve srovnání s cenou informací, které v knihách naleznete, jsou knihy velmi laciné. Uvědomujete si, že vám stačí jen pár hodin, abyste se z knihy naučili něčemu, na čem autor pracoval třeba několik let?

Kromě knih a audioprogramů milionáři také často platí za rady lidem, kteří se specializují na určitou oblast, o níž se milionáři chtějí něco dozvědět. Střední třída vyhledává rady zdarma. Často vás ale i tato rada zadarmo něco stojí. Někdy dokonce může být tou nejdražší radou, kterou jste kdy dostali.


Investujte do svého finančního vzdělání

Většina příslušníků střední třídy má rok za rokem přibližně stejné příjmy, protože jejich vědomosti zůstávají pořád na stejné úrovni. Tito lidé si totiž myslí, že jejich vzdělání skončilo v den, kdy opustili školu. Milionáři jsou studenti života. Průběžně se učí z různých událostí, které je v životě potkají.


Znalosti jsou semínko

Milionáři se soustředí na osobní růst. Věří, že aby měli víc, musejí se něčím víc také stát. V osobním růstu spatřují jeden z hlavních smyslů života. Růst vyžaduje čas. Buďte trpěliví, zatímco získáváte nové vědomosti. Uvědomte si, že znalosti jsou semínkem a chce to čas, aby ze semínka vyrostl strom, který ponese ovoce. Pokaždé, když čtete knihu, buď zasazujete další semínko, anebo zaléváte to, které už jste ve své mysli zasadili.


Studujte to, co milujete

Jedním z největších rozdílů mezi milionáři a střední třídou, je to, že milionáři se zaměřují na to, co je opravdu baví. Neustále se učí víc a víc o věcech, které je inspirují. Studujte úspěch a učte se, jak vydělávat peníze, ale učte se i tomu, jak být spokojeni s tím, kde právě jste na cestě za svým cílem.


Poznejte své priority

Mnoho milionářů dosáhlo úspěchu díky tomu, že mají správné priority. Nebuďte jedním z těch, kteří přišli o rodinu, zdraví či obojí, zatímco se hnali za finanční prosperitou. Peníze jsou důležité, ale nestojí za to, aby kvůli nim člověk přišel o to nejdůležitější.„Naučte se milovat sami sebe i ostatní a naučte se vydělávat balík peněz.“Více si přečtěte přímo v knize, objednat si ji můžete u METAFORA
"Milionáři se neustále učí a zdokonalují.

Střední třída myslí, že učení končí

s posledním školním rokem."

Martin & Co.Zpět na Úvod