18:24   Neděle 20.ledna 2019     Svátek má Ilona   

Rozdíl 9
"Milionáři mluví o nápadech.

Střední třída mluví o věcech a jiných lidech."Typickým představitelem tohoto pravidla je zakladatel a výkonný ředitel (CEO) firmy Apple, jedna z nejvýraznějších osob počítačového průmyslu Steve Jobs.

Kdybyste pár minut naslouchali svému rozhovoru, můžete zjistit, kam v životě míříte. Vaše slova totiž odhalují vaši duši i mysl. A zároveň poskytují přesný obrázek vaší budoucnosti.
O čem si tak nejčastěji povídáte? Vaše slova jsou jako kormidlo u lodi. Určují, jakým směrem se v životě ubíráte. Milionáři se nejčastěji baví o svých nápadech a jen málokdy o věcech nebo o jiných lidech. Střední třída si mezi sebou jen zřídka povídá o nápadech a většinu času věnuje řečem o věcech a jiných lidech.Velcí, průměrní, nejmenší

Velcí lidé hovoří o nápadech, průměrní o věcech a ti nejmenší o jiných lidech. O čem se bavíte nejčastěji vy? O nápadech? O věcech nebo o lidech? Jistě jste už slyšeli staré úsloví: Jsou tři druhy lidí:

  1. jedni, kteří způsobují, aby se věci děli.
  2. druzí, kteří pozorují, jak se něco děje.
  3. třetí, kteří vykládají, co se stalo.

Abyste byli úspěšnější, musíte neustále rozšiřovat svou mysl. Ve světě, kde se vše rychle mění, je jistě moudré uvažovat o nových způsobech, jak něco dělat.Hovory o věcech

Lidé ze střední třídy hovoří o věcech, které vzešly z nápadů milionářů, i když nutně nemusí jít jen o skutečné hmotné předměty. Mluví o autech, sportech, zábavě, hudbě a dovolené.
Milionáři vlastní továrny na výrobu aut. Milionáři vlastní sportovní týmy. Milionáři produkují filmy a televizní pořady. Milionáři tvoří hudbu. Milionáři vlastní místa, kam se jezdí na dovolenou. Střední třída utrácí svoje peníze za věci.
Podívejme se blíž na zábavní průmysl. Největšími filmovými fanoušky jsou lidé ze střední třídy a ti chudí a velmi chudí. Žijí klípky a pomluvami. Nemohou se dočkat, až se dozvědí, co kdo udělal. Jsou doslova přilepeni k televizním obrazovkám.„Zábava má v životě každého své místo, ale mělo by to být vyrovnané.“Hovory o lidech

Příslušníci střední třídy a velmi chudí lidé jsou často chudí finančně, protože jsou chudí i emociálně. Nemůžete zbohatnout, aniž byste si vybudovali dobré vztahy. Trávíte-li spoustu času tím, že mluvíte negativně o lidech, strádáte tím emociálně i finančně. Pomlouvat něhoto za zády je nedospělé.
Milionáři si lidí váží. Poskytují lidem výhody z vlastních pochybností a zjišťují,že dotyční se vždy snaží seč mohou, aby daný problém vyřešili co nejlépe.
Milionáři rádi chválí. Chápou, jak moudré je jednat tak, aby si lidé připadali důležití.
Přestaňte kritizovat a začněte chválit. Lidé milují, když je někdo chválí. Naučte se lidi chválit a uvidíte, že každý se přetrhne, jen aby vám mohl pomoci.
Milionáři hovoří o skvělých nápadech, které měl někdo jiný. Povídají si o lidech, kteří zbohatli na svých nápadech, a diskutují o tom, co by se od nich mohli přiučit.Hovory o nápadech

Proč milionáři tráví tolik času hovory o nápadech? Odpověď zní: Protože chápou, že aby vydělávali peníze, chce to nápady. Střední třída se domnívá, že abyste vydělávali peníze, potřebujete k tomu peníze. Milionáři to vědí lépe. Chápou, že ten správný nápad jim přinese peníze, které potřebují. Lidé, kteří vymyslí něco skvělého, zbohatnou.

„Všechno, co vidíte, vzniklo jako nápad v něčí hlavě.“


Ale pozor! Nedebatujte o svých nápadech s neúspěšnými lidmi. Pokud to uděláte, připraví vás o všechnu vaši odvahu a odhodlání.
Co můžete udělat?

  1. Změňte svůj slovník. Říkejte tedy možné místo nemožné, mohu namísto nemohu a udělám raději než možná bych udělal. Slova jsou mocná. Milionáři mluví se silným přesvědčením. Věří, že dokážou své myšlenky proměnit v realitu – a skutečně to dokážou.
  2. Přestaňte si stěžovat a začněte se učit. Stěžujte si na účty nebo dluhy a budete jich mít ještě víc. Stěžujte si na to, že s vámi ostatní špatně zacházejí a budou s vámi jednat ještě hůř. Nadávejte na svou hroznou práci a budete ji mít ještě horší. Milionáři si nestěžují.

„Moc vašich slov vytváří váš život.“Až si příště budete chtít stěžovat, zeptejte se sami sebe:

„Co se mě život snaží naučit?“Vždycky, když vám něco nevychází tak, jak jste si představovali, nebo když vám něco připadá těžké, je to nějaká lekce, které se musíte naučit. Životní lekce nás učí dívat se na život z nové perspektivy. To vede k novým nápadům.Více si přečtěte přímo v knize, objednat si ji můžete u METAFORA
"Milionáři mluví o nápadech.

Střední třída mluví o věcech a jiných lidech."

Martin & Co.Zpět na Úvod